ÖNEMLİ UYARILAR
1. Marka ibaresi web alan ismi gibi sorgulanamaz.Küçük degisikliklerle yeniden düzenlenmis marka ibarelerini sorgularken tescil edilebilir gözükebilir oysa bu ibareler bir baska marka ibaresine benzer olabilir ve tescil basvurunuz red edilebilir.
2. Bir baska marka ibaresine benzer ama yeniden düzenlenerek tescil edilmis marka ibareleri bile marka benzerliği nedeni ile “kötü niyetli marka tescil davalar”,”marka iptal davalari”,”marka terkin davalari” açilabilmektedir.Kimi zaman tescil kriterleri ile hukuki kriterler arasindaki farkliliklar nedeni ile açilabilecek hukuki davalarda çok büyük külfetlerlerle karsilasmamak için mutlaka marka uzmaninizdan yazili görüs alininiz.
3. Marka tescil süreci takriben 12-16 ay sürebilmektedir.Bu süreçteki Türk Patent Enstitüsündeki islemler,Enstitünün kismi ve tümden red kararlarina yapilacak itirazlar,marka bültenindeki yayinda üçüncü sahislarin yapabilecegi itirazlara verilecek cevaplar dahil olasi tüm islemler için baslangiçta yazili olarak fiyat teklifi almaninizi öneriririz.
4. Marka tescil maliyetinden ziyade yillarca kullandiginiz ve kullanacaginiz markaniza yaptiginiz onca yatirimin heba olmamasi,üstelik bu kullanim nedeni ile geriye dönük isleyebilen maddi ve manevi tazminat ve ceza davalari,ticaretten men,vb.hukuk süreçleri ile karsilasamamk için mutlaka hukuki yorumu ile birlikte marka uzmanlarindan destek aliniz.
 
Copyriht © 2012 | All Register Reserved | acilimpatent.com